BAĞIMLILIK DANIŞMANLIĞI  HAKKINDA BİLGİLER

Bağımlılık Danışmanlığı

Bağımlılık deyince ilk akla gelen sigara, alkol ve madde kullanımı gelmektedir. Oysaki bağımlılık çok geniş bir kavramdır. Teknoloji, şans oyunları (İddia, spor toto-loto, ganyan, milli piyango-kazıkazan) kumar, cinsel ilişki, yeme bağımlılığı  gibi pek çok alanda açığa çıkabilmektedir. Genetik geçişi olabileceği gibi, başka ruhsal bozukluklar nedeniyle (sosyal fobi, psikoz, anksiyete bozuklukları, uyku problemi… vs.) veya çevresel faktörlerden (yanlış arkadaş çevresi, ailede kullanan birinin daha olması… vs) dolayı da açığa çıkabilir. Doğru tedavi yöntemleriyle bunların üstesinden gelmek mümkündür. İleri düzeyde madde ve alkol bağımlılığı geliştirenlerin ilaç ve danışmanlık alarak, başlangıç aşamasında olanların ve diğer bağımlılıklarınsa (internet, kumar… vs) sadece danışmanlık alarak atlatabilecekleri bir süreçtir.

Danışmanlık hizmetleri için öncelikle danışan ile bir ilk görüşme yapılmaktadır. Bu ilk ön görüşme sırasında, sizinle birlikte ortaklaşa karar alarak ilk randevu tarihi belirlenmektedir. İlk randevu danışmanlık hizmetinin içeriğine ilişkin kararlar almak için temel oluşturmaktadır. Daha sonra ilerleyen süreçte danışanın ihtiyaç ve isteklerine bağlı olarak danışmanlık hizmeti görüşmeleri devam etmektedir. Görüşmeler bireysel ve danışan odaklı olduğu için görüşme sayısı ve sıklığı ile ilgili olarak önceden kesin bir ifade kullanmak mümkün değildir. Danışmanlık hizmetlerinin ücretlendirilmesine ilişkin bilgileri kurumumuzdan öğrenebilirsiniz.

 

RANDEVU TALEBİ NASIL YAPILIR?

Uzmanlık alanımızdan danışmanlık hizmeti  alabilmek için lütfen ilk görüşme veya randevu tercihlerinizi ve tarihlerinizi bildiriniz. Randevularınız haftanın belirli bir gününe ve saatinde size uygun olarak ayarlanmasını isteyebilirsiniz. Pazar günü hariç diğer günlerde 10:00 - 19.00 saatleri arasında danışmanlık hizmeti verildiğinin bilinmesini isterim.

Lütfen ön görüşme, randevu talebi, randevu programları ve süreç akışları hakkında bilgi almak için +90-546 112 35 00 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz. Arama dışında SMS, WhatsApp ya da Mail yoluyla da bize ulaşabilirsiniz.