Mustafa Yücel, Bağımlılık Danışmanı ve Narkotik Uzmanı emekli polistir. 1993 yılında Nazilli Polis Okulu, 2014 yılında Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Güvenlik Bilimleri bölümünden mezun oldu. Sırasıyla; Tekirdağ-Ağrı ve İzmir illerinde görev yaptı. Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı’na bağlı TADOC (Türkiye Uluslararası Uyuşturucu ve Organize Suçlarla Mücadele Akademisi)nde “MADDE KULLANIMI İLE MÜCADELE EĞİTİCİLERİN EĞİTİMİ” Uzmanlık Programını 2003 yılında başarı ile tamamlayarak “NARKOTİK UZMANI”, 2016 yılında da İstanbul Hasan Kalyoncu Üniversitesi'nden  250 saatlik ileri derece bağımlılık eğitimini tamamlayarak “BAĞIMLILIK DANIŞMANI” oldu. Evli ve 2 çocuk babası olan Yücel, beden ve beyin gücünü bağımlılıkla mücadeleye adamak, ülkesine topluma ve bireylere daha faydalı olmak adına büyük bir kararlılıkla çalışmalarına devam etmektedir. 

 

EĞİTİM FAALİYETLERİ:

Ağrı ilinde 28, 
Manisa ilinde 4,
Osmaniye ilinde 2,
Bursa ilinde 1,
İzmir ilinde 1.286 olmak üzere toplam 1.321 adet Konferans verdi. Yazılı, görsel ve işitsel basın hariç uyuşturucu madde bağımlılığı konusunda konferans ve paneller ile yaklaşık 315.000 kişiye yüz yüze eğitim verdi. Ayrıca, ALMADER (Alkol ve Madde Bağımlılığı Derneği)'ne ait dergide (2008-2009) ve Polis Dergisinde yazıları yayınlandı (2016)

 

 

 

PROJELİ ÇALIŞMALARI:

  1. OMKÖP (Okullarda Madde Kullanımını Önleme Projesi)
  2. İMEP (İzmir Mesleki Eğitim Projesi)
  3. GÜLÜMSEYEN GÖZLER PROJESİ,

 

TİYATRO OYUNLARI:

İzmir’de aktif görev sırasında tanık olduğu olaylardan yola çıkarak uyuşturucu madde bağımlılık konusunda “BOŞLUK” ve “YAŞA(T)MAK” isimli 2 tiyatro oyunu yazdı. Her her iki oyun da 63 kez sahnelenerek, 20.660 izleyiciye ulaşılmıştır.

 

ÖDÜLLERİ:

46 Adet Takdirname ve Teşekkür Belgesi,
51 Adet Teşekkür Plaketi,
2 Adet   Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı tarafından verilen branştaki 5. ve 10. yıl Hizmet Belgesi.