Bursa'da Işıklar Askeri Hava Lisesi'nin koordinatörlüğünde, '2. Önleyici Rehberlik Sempozyumu' düzenlendi.

18 Mayıs 2016 Çarşamba günü 09:00-14:30 saatleri arasında üç oturum halinde Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'nde (Merinos AKKM) Hüdavendigar Salonu'nda ana teması 'bağımlılık' olan sempozyumda alanında uzman akademisyenler tarafından, madde, internet,oyun bağımlılığı konuları ele alındı.

Türk Silahlı Kuvetlerinin çeşitli birimlerinde görev yapan psikolojik danışman ve psikologlar ile Bursa'da görev yapan rehber öğretmenlerin takip ettiği sempozyum, Işıklar Askeri Hava Lisesi Komutanı Hava Pilot Kurmay Albay Mehmet Latif Özgen'in açış konuşmalarıyla başladı.

Sempozyumun ilk oturumunda emekli öğretim üyesi Prof. Dr. Suna Taneli, ile diğer akademisyenler 'Ergenlerde internet, oyun ve akıllı telefon bağımlılığı' konularında bilgi verdi.

İkinci ve üçüncü oturumlarda ise Ege Üniversitesi Madde Bağımlılığı Toksikoloji ve İlaç Bilimleri Enstitüsünden Demet Havaçeliği Atlam ilişki bağımlılığı, 

Bağımlılık Danışmanı ve Narkotik Uzmanı Mustafa Yücel ise madde bağımlılığı, korunma yolları ve  bağımlılıkla etkili mücadele konularında görüşlerini stand-up havasında dinleyicilerle paylaştı.

 

Mustafa Yücel

Bağımlılık Danışmanı ve

Narkotik Uzmanı

18 Mayıs 2016

Bursa