HAKKIMDA (CV)ÖZGEÇMİŞ

1970 yılında K.Maraş’ta doğdu. İlk, Orta ve Lise öğrenimini Hatay ilinde tamamladı.

1990  yılında 19 Mayıs Üniversitesi Çorum Meslek Yüksek Okulu,

1993  yılında Aydın Nazilli Polis Okulu,

2014  yılında Erzurum Atatürk Üniversitesi, Açıköğretim Fakültesi ,Güvenlik Bilimleri Bölümü'nden mezun oldu...

Sırasıyla, Tekirdağ-Ağrı–İzmir illerinde görev yapan YÜCEL, 2004 atama döneminde  İzmir iline atanarak Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nde göreve başladı.

Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığına bağlı TADOC (Türkiye Uluslararası Uyuşturucu ve Organize Suçlarla Mücadele Akademisi)da  "MADDE KULLANIMI İLE MÜCADELE EĞİTİCİLERİN EĞİTİMİ" Uzmanlık Programını 05-09 Mayıs 2003 tarihleri arasında başarı ile  tamamlayarak "NARKOTİK UZMANI" oldu.

İstanbul Hasan Kalyoncu Üniversitesi'nden 03.10.2015-23.01.2016 tarihleri arasında 250 saatlik "İLERİ DERECE BAĞIMLILIK EĞİTİMİ"ni başarı ile tamamlayarak da "BAĞIMLILIK DANIŞMANI" oldu. 

Evli ve 2 çocuk babası olan Yücel, halen  İzmir ilinde aktif görevine devam etmektedir. 

EĞİTİM FAALİYETLERİ :

Ağrı ilinde 28,

Manisa ilinde 4,

Osmaniye ilinde 2,

İzmir ilinde 881 olmak üzere toplam 915 konferans verdi.

Yazılı, görsel ve işitsel basın hariç konferans ve panellerle yaklaşık  203.000 kişiye konferans vererek, İnsanımızın uyuşturucu madde bağımlılığı konusunda bilinçlendirilmesini sağladı.

Ayrıca; ALMADER (Alkol ve Madde Bağımlılığı Derneği)’ne ait dergide aylık yazıları yayınlandı. (2008–2009)


PROJELİ ÇALIŞMALARI ;


1- OMKÖP (Okullarda Madde Kullanımını Önleme Projesi), (2007–2010)

Lise ve dengi okullarda öğrenim gören öğrencilerin madde kullanımı ve bağımlılığı konusunda bilinçlendirilmelerini sağlamak. Özellikle madde kullanımı konusunda risk taşıyan bölgelerde bulunan okullar belirlenerek öğrencilerin farkındalık düzeyleri arttırılmıştır. 

 

2- İMEP (İzmir Mesleki Eğitim Projesi), (2007–2010)

İzmir il merkezi ve ilçelerinde bulunan Çıraklık Eğitim Merkezleri'nde eğitim gören yaklaşık 10.000 öğrenci proje dahilinde madde bağımlılığı konusunda eğitim verilerek bilinçlendirilmiştir.

 

3- “GÜLÜMSEYEN GÖZLER” Projesi (2013-2014)

 Bireylerin maddeyle tanışmasını engellemek, maddeye ulaşılabilirliği azaltmak, madde kullanımı ve sonuçları hakkında farkındalığı arttırmak, madde kullanımı konusunda sosyal faaliyetlerle duyarlılık oluşturmak, madde bağımlısı bireylerin toplumsal yaşama yeniden uyum ve katılımlarını sağlamak amacıyla 3.Sınıf Emniyet Müdürü Behzat TUZCU, Kom.Yrd. Mehmet Ali KUKU, Polis Me. Bircan Birkan ile birlikte hazırlanmıştır. Proje kapsamında; Afiş, broşür, promosyon ürünleri bastırılarak dağıtılmıştır. Ayrıca proje kapsamında “Yaşa(T)mak” isimli tiyatro oyunu yazılarak ücretsiz olarak sahnelenmiştir.

 

4-BAĞIMLILIKLA MÜCADELE TAKIM ÇANTASI (2013-2014)

2013 Yılında Türkiye’de bir ilke imza atarak ilk kez “Bağımlılıkla Mücadele Takım Çantası”nı tasarladı. Madde Bağımlılığı ve Korunma Yolları konularında verilen  eğitimlerin daha etkili ve kalıcı olması amacıyla; Üçgen Pramit, Kedi Maması, Gülen-Ağlayan Yüz, üzerinde “Zehirli Su” yazan bardak ve üzerinde “Ben Fark Yaratan Bir İnsanım” ibaresi bulunan "özel kurdele" gibi materyaller tasarlanarak eğitimlerin, klasik eğitimlerden farklı olarak stand-up havasında, dikkat çekici ve etkili sunumlar yapılması sağlanmıştır.

 

TİYATRO OYUNLARI :

1-“BOŞLUK” İsimli Tiyatro Oyunu yazdı. (14.10.2008)

Uyuşturucu Madde İle Mücadelede GençleriBilinçlendirmek amacıyla gerçek yaşanmış olaylardan hareketle 2008 yılında kaleme aldığım “BOŞLUK” isimli Tiyatro Oyunu, TUBİM (Türkiye Uyuşturucu ve Uyuşturucu Bağımlılığını İzleme Merkezi ve İzmir Valiliğinin Onayı ile Sahnelenmeye başlamıştır. Mavi Sanat Genel Yayın Yönetmeni Alper AKDENİZ tarafından senaryo halinde getirilen ve Mavi Sanat’ın profesyonel oyuncuları tarafından oynanan oyunun  40’ı İzmir’de, 4’ü Manisa ilinde olmak üzere toplam 44 kez sahnelendi ve yaklaşık olarak 14.440 izleyiciye ulaşıldı. Oyunun DVD’si 81 İl Emniyet Müdürlüğüne gönderildi.

 

2-“YAŞA(T)MAK” İsimli Tiyatro Oyunu yazdı. (23.01.2013)

Madde Bağımlılığı ve Korunma Yolları kapsamında gerçek yaşanmış olaylardan hareket ederek Mavi Sanat Genel Yayın Yönetmeni Alper AKDENİZ ile birlikte yazmış olduğu “YAŞA(T)MAK” isimli Tiyatro Oyunu TUBİM ve İzmir Valiliği'nin onayına müteakip Galası, 20.02.2013 tarihinde İzmir Sabancı Kültür Merkezi'nde üst düzey protokolün katılımı ile ilk gösterimi yapılmıştır. Bu oyun şuana kadar 19 kez sahnelenmiş ve yaklaşık olarak 6.220 izleyiciye ulaşılmıştır.

 

ÖDÜLLERİ :

  1. 1 Adet Takdirname (İzmir Valiliği)

  2. 34 adet düzenlenen eğitimlerde verilen “Teşekkür Plaketi

  3. 43 adet düzenlenen eğitimlerde verilen “Teşekkür Belgesi

  4. Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı tarafından verilen Branştaki 10. Yıl Hizmet Belgesi” 


MYAKADEMİ MENÜE-BÜLTEN LİSTESİ

Gelişmelerden, etkinliklerden vb.. hemen haberdar olmak istiyoranız aşağıdaki form alanına e-posta adresinizi belirtmeniz yeterli olacaktır.